20UL1015STRBRO
Part Number:
20UL1015STRBRO
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 100'
In Stock:
43
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG