20UL1007STRORA
Part Number:
20UL1007STRORA
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG ORG 100'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG