18STRGREGXL25
Part Number:
18STRGREGXL25
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 25'
In Stock:
39
Conductor Strand :
19/30.5
Jacket (Insulation) Diameter :
0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.019" (0.48mm)
Jacket Color :
Green
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
18 AWG