14STRBLUGPT25
Part Number:
14STRBLUGPT25
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 60V BLUE 25'
In Stock:
42
Cable Type :
Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter :
0.117" (2.97mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
14 AWG