18UL1007SLDBLU25
Part Number:
18UL1007SLDBLU25
Description:
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V BLU 25'
In Stock:
39
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG