24UL1015STRBLU25
Part Number:
24UL1015STRBLU25
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 25'
In Stock:
45
Jacket (Insulation) Diameter :
0.088" (2.24mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG