1330-22-1-0500-005-1-TS
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
1330-22-1-0500-005-1-TS
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In Stock:
11
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Material :
Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.020" (0.51mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1330
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG