M3043-D-8.7-4.0-6.4
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M3043-D-8.7-4.0-6.4
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN DELR
Manufacturer :
RAF
Category :
Bushing, Shoulder Washers
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.433" (11.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.343" (8.70mm)
Length - Below Head :
0.157" (4.00mm)
Material :
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.220" (5.60mm)