M2973-PH-4.0-1.6-3.0
Part Number:
M2973-PH-4.0-1.6-3.0
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Diameter - Inside :
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside :
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.157" (4.00mm)
Length - Below Head :
0.063" (1.60mm)
Material :
Phenol
Thickness - Overall :
0.102" (2.60mm)