M2976-N-7-2.01-5.1
Part Number:
M2976-N-7-2.01-5.1
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.201" (5.10mm)
Diameter - Outside :
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.276" (7.00mm)
Length - Below Head :
0.079" (2.00mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.119" (3.01mm)