M2974-N-3.4-2.5-3.1
Part Number:
M2974-N-3.4-2.5-3.1
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.134" (3.40mm)
Length - Below Head :
0.098" (2.49mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.138" (3.50mm)