M3043-BN-7.9-3.9-6.0
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M3043-BN-7.9-3.9-6.0
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Manufacturer :
RAF
Category :
Bushing, Shoulder Washers
Diameter - Inside :
0.236" (6.00mm)
Diameter - Outside :
0.433" (11.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.311" (7.90mm)
Length - Below Head :
0.154" (3.90mm)
Material :
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.217" (5.50mm)