M2970-PH-2.3-1.0-1.31
Part Number:
M2970-PH-2.3-1.0-1.31
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Diameter - Inside :
0.052" (1.31mm)
Diameter - Outside :
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head :
0.039" (0.99mm)
Material :
Phenol
Thickness - Overall :
0.079" (2.00mm)