M2973-N-4.5-3.5-3.2
Part Number:
M2973-N-4.5-3.5-3.2
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside :
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.177" (4.50mm)
Length - Below Head :
0.138" (3.50mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.177" (4.50mm)