M3066-N-9-4-6.1
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M3066-N-9-4-6.1
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Manufacturer :
RAF
Category :
Bushing, Shoulder Washers
Diameter - Inside :
0.240" (6.10mm)
Diameter - Outside :
0.472" (11.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.354" (9.00mm)
Length - Below Head :
0.157" (4.00mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.236" (6.00mm)