M3039-PH-5.5-4.0-4.3
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M3039-PH-5.5-4.0-4.3
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Manufacturer :
RAF
Category :
Bushing, Shoulder Washers
Diameter - Inside :
0.169" (4.29mm)
Diameter - Outside :
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.217" (5.50mm)
Length - Below Head :
0.157" (4.00mm)
Material :
Phenol
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.220" (5.60mm)