12SWS1178
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
12SWS1178
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Description:
SHOULDER WASHER .372 ID .598 O
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Bushing, Shoulder Washers
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
Diameter - Shoulder :
Length - Below Head :
0.126" (3.20mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.070" (1.78mm)