1332-22-1-0500-004-1-TS
Part Number:
1332-22-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
In Stock:
12
Conductor Strand :
19/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.013" (0.33mm)
Jacket Color :
Red
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG