SCX147-1R8
Manufacturer:
Signal Transformer
Part Number:
SCX147-1R8
Category:
Arrays, Signal Transformers
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.8UH SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Category :
Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel :
5 A
Current Rating - Series :
2.95 A
Current Saturation - Parallel :
Current Saturation - Series :
DC Resistance (DCR) - Parallel :
7mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
28mOhm Max
Height :
0.276" (7.00mm)
Inductance - Connected In Parallel :
1.8 µH
Inductance - Connected In Series :
7.06 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.567" L x 0.567" W (14.40mm x 14.40mm)
Tolerance :
±20%