PM3604-200-B-RC
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
PM3604-200-B-RC
Category:
Arrays, Signal Transformers
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel :
650 mA
Current Rating - Series :
330 mA
Current Saturation - Parallel :
Current Saturation - Series :
DC Resistance (DCR) - Parallel :
470mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
1.88Ohm Max
Height :
0.265" (6.73mm)
Inductance - Connected In Parallel :
200 µH
Inductance - Connected In Series :
800 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Tolerance :
±20%