CTDRQ127F-4R7N
Manufacturer:
Central Technologies
Part Number:
CTDRQ127F-4R7N
Category:
Arrays, Signal Transformers
Description:
4.7UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Manufacturer :
Central Technologies
Category :
Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel :
8.25 A
Current Rating - Series :
4.13 A
Current Saturation - Parallel :
16.5 A
Current Saturation - Series :
8.24 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
13.5mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
50mOhm Max
Height :
0.315" (8.00mm)
Inductance - Connected In Parallel :
4.7 µH
Inductance - Connected In Series :
19.36 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance :
±30%