CTDRQ127F-220M
Manufacturer:
Central Technologies
Part Number:
CTDRQ127F-220M
Category:
Arrays, Signal Transformers
Description:
22UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Manufacturer :
Central Technologies
Category :
Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel :
4 A
Current Rating - Series :
2 A
Current Saturation - Parallel :
7.57 A
Current Saturation - Series :
3.78 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
50.3mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
192mOhm Max
Height :
0.315" (8.00mm)
Inductance - Connected In Parallel :
22 µH
Inductance - Connected In Series :
91.72 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance :
±20%