LPS2618MT103
Part Number:
LPS2618MT103
Description:
1608, 20%, T&R, 103 Inductance (
Current - Saturation (Isat) :
20mA
Current Rating (Amps) :
20 mA
DC Resistance (DCR) :
32.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
800kHz
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Inductance :
10 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 100kHz
Size / Dimension :
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%