LPS2618MT470
Part Number:
LPS2618MT470
Description:
1608, 20%, T&R, 470 Inductance (
Current - Saturation (Isat) :
240mA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Size / Dimension :
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%