1430-22-1-0500-005-1-TS
Part Number:
1430-22-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In Stock:
11
Conductor Strand :
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG