LPS7360MT330
Part Number:
LPS7360MT330
Description:
5022, 20%, T&R, 330 Inductance (
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.62mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%