18UL1061STRGRE1000
Part Number:
18UL1061STRGRE1000
Description:
#18 UL1061 300V WIRE GRE 1000'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.068" (1.73mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Green
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG