20UL1061STRGRE1000
Part Number:
20UL1061STRGRE1000
Description:
#20 UL1061 300V WIRE GRE 1000'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG