20UL1061STRGRA1000
Part Number:
20UL1061STRGRA1000
Description:
#20 UL1061 300V WIRE GRA 1000'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Gray
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG