22UL1061STRBLU1000
Part Number:
22UL1061STRBLU1000
Description:
#22 UL1061 300V WIRE BLU 1000'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
80°C
Ratings :
UL Style 1061
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG