16STRBLUTXL500
Part Number:
16STRBLUTXL500
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 500'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.088" (2.24mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
16 AWG