14STRREDSXL250
Part Number:
14STRREDSXL250
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 60V RED 250'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.141" (3.58mm)
Jacket Color :
Red
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
14 AWG