22UL1061STRYEL500
Part Number:
22UL1061STRYEL500
Description:
#22 UL1061 300V WIRE YEL 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG