16PTFESTRYEL1000
Part Number:
16PTFESTRYEL1000
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 1000'
In Stock:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG