16PTFESTRRED500
Part Number:
16PTFESTRRED500
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG RED 500'
In Stock:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket Color :
Red
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG