16PTFESTRYEL500
Part Number:
16PTFESTRYEL500
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 500'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG