10064-26-1-0500-006-1-TS
Part Number:
10064-26-1-0500-006-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 30V BRN FEET
Conductor Strand :
7/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.027" (0.69mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Voltage :
30V
Wire Gauge :
26 AWG