MSC60822KT
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
MSC60822KT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 8.2MH 26MA 119 OHM TH
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
26 mA
DC Resistance (DCR) :
119Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
540kHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
8.2 mH
Inductance Frequency - Test :
250 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
40 @ 250kHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%