3631B220MT
Part Number:
3631B220MT
Description:
FIXED IND 22UH 2.3A 62 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.3 A
DC Resistance (DCR) :
62mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%