3631B221LL
Part Number:
3631B221LL
Description:
FIXED IND 220UH 700MA 460MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%