3631B471KT
Part Number:
3631B471KT
Description:
FIXED IND 470UH 500MA 970MOHM SM
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
970mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%