10064-30-1-0500-006-1-TS
Part Number:
10064-30-1-0500-006-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BRN FEET
Conductor Strand :
7/0.0039"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Voltage :
30V
Wire Gauge :
30 AWG