SC15101KT
Part Number:
SC15101KT
Description:
FIXED IND 100UH 185MA 4.5 OHM TH
Current Rating (Amps) :
185 mA
DC Resistance (DCR) :
4.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.5MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%