SC15470KT
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
SC15470KT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 47UH 235MA 2.75 OHM TH
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
235 mA
DC Resistance (DCR) :
2.75Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
55 @ 2.5MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%