SC154R7KT
Part Number:
SC154R7KT
Description:
FIXED IND 4.7UH 300MA 2.6 OHM TH
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
33 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%