HQ0603H11NJT01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
HQ0603H11NJT01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 11NH 250MA 690MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
690mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Inductance :
11 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
17 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±5%