SNLU252018QV-3R3J
Part Number:
SNLU252018QV-3R3J
Description:
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9OHM SMD
Current Rating (Amps) :
185 mA
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008
Tolerance :
±5%