SQ4126-6R8MHF
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Part Number:
SQ4126-6R8MHF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 6.8UH 9.4A 9.169 MOHM
Manufacturer :
ITG Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
7.8A
Current Rating (Amps) :
9.4 A
DC Resistance (DCR) :
9.169mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.262" (6.65mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.406" L x 0.323" W (10.30mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%