SM1608A-3R3MHF
Part Number:
SM1608A-3R3MHF
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 81MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
3.3 A
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%