AHA3740A-100L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Part Number:
AHA3740A-100L
Category:
Fixed Inductors
Description:
Coupling Inductor for TLVR, 100.
In Stock:
500
Manufacturer :
ITG Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
92A
Current Rating (Amps) :
92 A
DC Resistance (DCR) :
0.125mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%